Ida
Az Ida germán eredetű női név, jelentése: tevékeny, serény, harci istennő, valamint az Ida-, Idu- kezdetű, többnyire már nem használt nevek rövidülése is.
Gyakorisága: az 1990-es években igen ritka név, a 2000-es években nem szerepel a 100 leggyakoribb női név között
Elemzése: felelősség és a másokért való küzdelem, ez életének alapja. Minden tettében mások érdekének kell előtérbe kerülnie, így akaratát alá kell rendelnie másoknak. Minél több feladatot vállal magára, annál nagyobb elismerésre tehet szert környezetében. Benne nem szabad, hogy csalódjanak, hitelesnek kell lennie. Párjától is azt várja, hogy magabiztosan álljon az oldalán. Együtt bármit elérhetnek, de egyedül korlátokat kap. Fontos lesz, hogy azt érezze, ad valamit az embereknek. Ez nem csökkenti, sokkal inkább emeli tekintélyét, de ehhez le kell mondani az öncélúságról. Ezt leginkább a hiten és az önbizalmán keresztül élheti meg. Hivatások közül az lehet az övé, amelyben célokat valósíthat meg, ahol biztat és lelkesít. Érdemes a segítő és gyógyító hívatások felé fordulnia. Csapdája pont abban lehet, hogy a hatalom és a siker elragadhatja, öncélúvá és zsarnokká teheti.
Más értelmezés szerint jelentése:
Az idis névelemet őrzi, ennek jelentése: nő, asszony, feleség.
További információ:
Három védőszent közül lehet választani: Herzfeldi Szent Ida (825), Ekbert szász herceg felesége volt, öt gyermeke született. Amikor megözvegyült szétosztotta vagyonát a szegények között, és Herzfeldben zárdát alapított. Itt is lett eltemetve, sírja ma is zarándokhely. Ida a szülés előtt álló anyák pártfogója. Másik védőszentje Boldog Ida (1113) előkelő lotharingiai családból származott. Bouillon Gottfridnek, az első keresztes hadjárat vezérének édesanyja volt. Vagyonát a templomoknak és kolostoroknak adományozta. A harmadik védőszentje Toggenburgi Boldog Ida a XIII. században élt remeteként, befalaztatta magát a cellájába.
A XIX. században a reformátusok körében volt kedvelt név. Napjainkban nem tartozik a gyakori és népszerű nevek közé.
Gárdonyi Géza Ida regénye-ben című műve a zárdában nevelkedő Ida és a művészetéért, szeretett húgáért érdekházasságra is képes Balogh Csaba találkozását és szerelmük kibontakozását meséli el. A regényt többször is megfilmesítették.
***
Becézése: Idácska, Idu, Idus, Iduska, Ica, Icu
Jellemzése: nagyon naiv és jóhiszemű, ezért az emberek szertik. Kedveli az irodalmat, az olvasásában találja legnagyobb örömét. Érzékeny és gyakran sértődötten vonul vissza.
***
Ida rezgésszáma:
I + D + A = 9 + 4 + 1 = 14 = 1 +
4 = 5
Jelentése, értelmezése:
5.: A határok nélküli szabadság
embere
Ez az ember, az egész életét
optimistán éli, tele élvezettel és szenvedéllyel. Szerencse mellette áll, ám ő
nem tervez előre, és inkább a pillanat örömét szereti élvezni. Könnyen
lelkesedik, ám ez a hirtelen jött lelkesedés hamar elillan. Életét könnyedén
veszi, bizakodó, és reményekkel teli.
***
A név jelentése az, hogy harci istennő. A névhez társuló életfeladat a másokért való kitartó és feltétel nélküli küzdelem. Bármit is tesz, a saját érdekei elébe helyezve teszi azt. Minél többet segíthet és dolgozhat másokért, annál sikeresebb lesz. Sajnos épp ez az, amin elcsúszhat, ugyanis, miután megismeri sikere kulcsát, öncélúan kezdheti azt alkalmazni. Magával ragadhatja a hatalomvágy. Felnőttként egy magabiztos, erős pár mellett lehet majd boldog, ám kapcsolatában is éreznie kell, a másik félnek szüksége van rá.
***
5. szám névérték: Könnyedén, lazán veszi az életet. Optimista, derűlátó és bizakodó, szereti az élvezeteket. Egyszerre szenvedélyes és titokzatos. Könnyen lázba jön, de lelkesedése hamar el is múlik. Csak rövidtávra tervez, inkább a pillanat örömét élvezi. A szerencse általában mellé szegődik.
***
A leginkább hozzáillő növény, mellyel köszönthetjük őket a díszbors.